Do Szczecina objazdem

korek na drodze

Od czwartku trudniej będzie dojechać do Szczecina. Zaczyna się remont ul. Sczanieckiej i zwykłą trasą będą mogły jeździć tylko autobusy. Tak ma być aż do listopada.

Ul. Sczanieckiej będzie remontowana na odcinku od ul. Wilczej do ul. Cyryla i Metodego. Podczas prac będzie on dostępny tylko dla pojazdów uprzywilejowanych, komunikacji miejskiej, taksówek i służb komunalnych. Dla reszty zostaną wytyczone objazdy.

Wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu zacznie się 31 sierpnia rano – informuje Szymon Wasilewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – Objazd do centrum prowadzić będzie ulicami: Komuny Paryskiej, Stalmacha i 1 Maja. Dla kierunku przeciwnego zaś ulicami: Malczewskiego, Parkową oraz Emilii Plater do ul. Komuny Paryskiej. Ruch pieszy odbywać się będzie chodnikiem po wschodniej stronie ul. Sczanieckiej do przejścia pod ulicą przy wiadukcie kolejowym. Utrudnienia potrwają właściwie do zakończenia inwestycji, którego termin ustalono na 30 października.

Na remontowanym odcinku zmodernizowana zostanie jezdnia, powstaną nowe chodniki i ścieżka rowerowa. W ramach prac wyremontowany zostanie także wiadukt w ciągu ul. Sczanieckiej. Wykonawcą prac jest firma Strabag, a ich koszt to 3 mln 682 tys. zł.

One Thought to “Do Szczecina objazdem”

  1. […] remoncie ul. Sczanieckiej już pisaliśmy. Obejmuje odcinek od ul. Wilczej do ul. Cyryla i Metodego. Podczas prac będzie on dostępny tylko […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.