Dokładnie sprawdź rachunek

płomień kuchenki gazowej

Jeśli ostatnio dostaliście fakturę za gaz, dokładnie sprawdźcie numer konta, na które należy dokonać wpłaty. PGNiG zmieniło bowiem rachunki – a takie sytuacje mogą próbować wykorzystać oszuści. Już to zresztą robili.

W Szczecinie pięć lat temu przestępcy dobrali się do skrzynek pocztowych na osiedlach Przyjaźni i Kaliny w Szczecinie. Później okazało się, że działali też na Niebuszewie i w Policach. Wyjmowali rachunki i zamieniali je na kopie, różniące się od oryginałów tylko numerem konta bankowego przeznaczonego do wpłat.

Poszkodowani dowiadywali się o tym, że zostali okradzeni, dopiero po kilku miesiącach – najczęściej po otrzymaniu wezwania do zapłaty zaległych należności.

Dlatego warto sprawdzić, czy numer na otrzymanej z gazowni fakturze to na pewno ten, na który należy wysłać pieniądze. Można to zrobić przez Internet, jeśli ma się konto w eBOK. Można też zadzwonić na infolinię PGNiG – numery dla regionu wielkopolskiego, do którego należy powiat policki, to 801-888-989 (dla telefonów komórkowych, opłata według taryfy operatora) lub 61-851-46-01 (dla telefonów stacjonarnych, opłata jak za jednostkę połączenia lokalnego).

W najlepszej sytuacji są ci, którzy korzystają z usługi „polecenie zapłaty”. Oni muszą się martwić tylko o to, aby na koncie było dosyć pieniędzy na opłacenie faktury.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.