Nie przegap 300+

rodzina na spacerze

Od dzisiaj można składać papierowe wnioski o wypłatę świadczenia 300+ dla każdego ucznia. Wcześniej można to było zrobić elektronicznie. Uwaga – sprawę trzeba załatwić do końca listopada. Inaczej świadczenie przepadnie.

W formie elektronicznej do tej pory o 300+ zawnioskowała niespełna połowa uprawnionych mieszkańców Polic. To wsparcie rządowe na wyprawkę szkolną dla dzieci uczących się w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich.

Szacujemy, że w Policach uprawnionych do niego może być około 4,5 tysiąca dzieci – mówi Danuta Twardziak, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Policach.Już wcześniej można było składać wnioski przez internet. I tą drogą wpłynęło ich do nas 1262 na 1597 dzieci.

Od 1 sierpnia można składać wnioski także w w formie papierowej. W Policach w jednym punkcie – w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Siedleckiej 2a w Policach (budynek przychodni) na 1 piętrze, w Dziale Świadczeń Rodzinnych. Można to zrobić w godz. 7.30-15.30.

Cały czas można też korzystać z formy elektronicznej.

W Policach jednak do tej pory mniejsza część świadczeniodawców wybiera drogę internetowąprzyznaje kierownik.Chociaż obserwujemy tendencję wzrostową.

Najważniejsze jednak, żeby z wnioskiem zdążyć do końca listopada tego roku. Kto nie zdąży, ten nie dostanie świadczenia.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.