Droga do Nowego Warpna gotowa przed terminem

droga wojewódzka nr 114

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował o zakończeniu remontu kolejnej części drogi wojewódzkiej nr 114 pomiędzy Trzebieżą i Nowym Warpnem.

Wykonawca – (firma Strabag) wszedł na plac budowy 10 sierpnia 2018 r. Zgodnie z umową na wykonanie prac wycenionych na ponad 35 mln zł miał czas do końca maja 2020 r.

Droga była remontowana na dwóch odcinkach: Brzózki – Trzebież i przechodzącym przez Warnołękę. W sumie mają one prawie 11,3 km długości.

Na zmodernizowanych odcinkach umieszczono elementy spowalniające ruch pojazdów. Przebudowano sześć zatok autobusowych, ułożono chodniki. W miejscowościach Warnołęka, Brzózki i Trzebież powstała nowa kanalizacja deszczowa. Przebudowano też linie energetyczne, telekomunikacyjne i wodociąg.

Modernizacja drogi nr 114 trwa już dosyć długo. W 2013 r. zakończono przebudowę siedmiokilometrowego odcinka od Polic do Uniemyśla.

W 2014 r. zmodernizowano dwa kolejne kawałki tej trasy (łącznie 3,5 kilometra): Trzebież – Uniemyśl, a w Policach ul. Kościuszki od ul. Wiejskiej do Grunwaldzkiej.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.