Droga do Szczecina jeszcze dalej

droga w lesie pomiędzy Policami i Przęsocinem

Jest już praktycznie pewne, że remont drogi Police – Szczecin prowadzącej przez Przęsocin w tym roku się nie zacznie. We wrześniu miał być ogłoszony przetarg na modernizację pierwszego odcinka, a nie nastąpiło to do dzisiaj (9 października).

Pod koniec lipca pisaliśmy, że w tym roku jest szansa na wyremontowanie przynajmniej odcinka prowadzącego przez las, od wiaduktu w Mścięcinie do początku Przęsocina. Starostwo informowało wówczas, że ogłoszenie przetargu na ten etap prac nastąpi najpóźniej we wrześniu. Te plany są już jednak nieaktualne.

Przetarg na rozpoczęcie prac na pierwszym etapie powinien zostać rozstrzygnięty do połowy listopada – informuje Mateusz Frąckowiak, koordynator ds. informacji w polickim starostwie. – Aktualnie są na ukończeniu wszelkie formalności. Pieniądze w budżecie są zarezerwowane, wsparcie Gminy Miasto Szczecin podtrzymywane.

Przypomnijmy: cała inwestycja (od wiaduktu w Mścięcinie do rancza Podkowa przed Szczecinem) obejmuje przebudowę konstrukcji drogi, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę i budowę chodników, budowę kanalizacji deszczowej w miejscowości Przęsocin. Szacunkowy koszt wykonania prac to około 21 milionów złotych. Gmina Szczecin zadeklarowała, że przekaże na modernizację 5,6 mln zł. Poza tym powiat policki dostał na nią 7 mln zł unijnego dofinansowania.

Z powodu tak wysokich kosztów inwestycja została podzielona na trzy części. Pierwszy to wspomniana droga w lesie, drugi – odcinek w miejscowości Przęsocin, a trzeci – od ulicy Kościelnej w Przęsocinie do rancza.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.