Na początek droga w lesie

droga w lesie pomiędzy Policami i Przęsocinem

W tym roku nie doczekamy się przebudowy drogi Police – Szczecin prowadzącej przez Przęsocin. Jest tylko szansa na wyremontowanie odcinka prowadzącego przez las.

Z uwagi na bardzo duży koszt inwestycji, droga od wiaduktu w Policach do rancza Podkowa przed Szczecinem podzielona została na 3 odcinkitłumaczy Mateusz Frąckowiak, rzecznik polickiego starostwa.Pierwszy odcinek obejmuje drogę w lesie, drugi odcinek w miejscowości Przęsocin, a trzeci od ulicy Kościelnej w Przęsocinie do rancza. Aktualnie trwają prace projektowe dotyczące realizacji pierwszego odcinka. Jesteśmy na etapie uzgodnień w zakresie przebudowy sieci telekomunikacyjnej i oczekujemy na pozwolenia wodno-prawne. Następnym krokiem będzie uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Przewidujemy, że ogłoszenie przetargu na pierwszy etap przebudowy nastąpi najpóźniej we wrześniu.

Cała inwestycja (wszystkie trzy odcinki) obejmuje przebudowę konstrukcji drogi, budowę ścieżkę rowerowej, przebudowę i budowę chodników, budowę kanalizacji deszczowej w miejscowości Przęsocin. Szacunkowy koszt wykonania prac to około 21 milionów złotych.

Nawet jeśli te szacunki są trafne, to trochę pieniędzy jeszcze brakuje. Gmina Szczecin zadeklarowała, że przekaże na modernizację 5,6 mln zł. Powiat policki dostał 7 mln zł unijnego dofinansowania. Pozostało więc do sfinansowania 8,4 mln zł.

2 Thoughts to “Na początek droga w lesie”

  1. Wkur...iony

    Zróbcie jeszcze plażę oo drodze w lesie będzie cień.

  2. Wkur...iony

    W Przęsocinie na Kanalizację forsa jest a w Tanowie już 10 lat tylko o tym gadają, co za żałość

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.