Droga Trzebież – Nowe Warpno w remoncie

droga wojewódzka nr 114

Rusza remont drogi wojewódzkiej nr 114 pomiędzy Trzebieżą i Nowym Warpnem. Ma potrwać prawie 2 lata.

W piątek, 10 sierpnia, wykonawca – firma Strabag – oficjalnie przejmie plac budowy. Ma wyremontować część drogi, która w sumie ma prawie 11,3 km długości.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 realizowana będzie na dwóch odcinkach: Brzózki – Trzebież i przechodzącym przez Warnołękę.

Modernizacja drogi nr 114 trwa od kilku lat i jest wspierana unijnymi dotacjami. W 2013 roku ZZDW zakończył przebudowę siedmiokilometrowego odcinka od Polic do Uniemyśla. Powstało wówczas rondo w pobliżu Zakładów Chemicznych, przebudowano też mosty nad Łarpią i Gunicą.

W 2014 roku przebudowane zostały dwa kolejne kawałki tej trasy, o łącznej długości 3,5 kilometra: Trzebież – Uniemyśl i odcinek w Policach. Droga została na nich poszerzona, powstały nowe chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego – wyspy spowalniające ruch i bariery. W Policach przebudowa objęła ulicę Kościuszki od ulicy Wiejskiej do Grunwaldzkiej.

Rozpoczynająca się teraz przebudowa ma mieć podobny zakres prac jak w poprzednich projektach. Prace będą kosztować ponad 35 mln 295 tys. zł. Przebudowana droga ma być gotowa do końca maja 2020 r.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.