Droga Trzebież – Nowe Warpno w remoncie

droga wojewódzka nr 114

Rusza remont drogi wojewódzkiej nr 114 pomiędzy Trzebieżą i Nowym Warpnem. Ma potrwać prawie 2 lata.

W piątek, 10 sierpnia, wykonawca – firma Strabag – oficjalnie przejmie plac budowy. Ma wyremontować część drogi, która w sumie ma prawie 11,3 km długości.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 realizowana będzie na dwóch odcinkach: Brzózki – Trzebież i przechodzącym przez Warnołękę.

Modernizacja drogi nr 114 trwa od kilku lat i jest wspierana unijnymi dotacjami. W 2013 roku ZZDW zakończył przebudowę siedmiokilometrowego odcinka od Polic do Uniemyśla. Powstało wówczas rondo w pobliżu Zakładów Chemicznych, przebudowano też mosty nad Łarpią i Gunicą.

W 2014 roku przebudowane zostały dwa kolejne kawałki tej trasy, o łącznej długości 3,5 kilometra: Trzebież – Uniemyśl i odcinek w Policach. Droga została na nich poszerzona, powstały nowe chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego – wyspy spowalniające ruch i bariery. W Policach przebudowa objęła ulicę Kościuszki od ulicy Wiejskiej do Grunwaldzkiej.

Rozpoczynająca się teraz przebudowa ma mieć podobny zakres prac jak w poprzednich projektach. Prace będą kosztować ponad 35 mln 295 tys. zł. Przebudowana droga ma być gotowa do końca maja 2020 r.