Most zamknięty na festiwal

Na ul. Jana z Kolna trwają przygotowania do jej zamknięcia

Widzowie nie będą mogli oglądać ogni sztucznych z mostu na Trasie Zamkowej. W tym roku można się też spodziewać większych korków niż te związane zazwyczaj z festiwalem fajerwerków.

Remont Trasy Zamkowej wchodzi w ostatnią fazę, co będzie wiązało się z dużymi utrudnieniami w ruchu – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – Dodatkowym czynnikiem jest weekendowe wydarzenie na Wałach Chrobrego. Apelujemy do kierowców o korzystanie z komunikacji miejskiej.

W tym roku z powodu remontu nie będzie możliwości oglądania pokazów fajerwerków z Trasy Zamkowej. Dodatkowo w piątek i w sobotę (10 i 11 sierpnia) mniej więcej między 22:10 a 23:30 kierowcy muszą się spodziewać zamknięcia przez służby wjazdu na Trasę Zamkową. W takiej sytuacji wszystkie pojazdy zmierzające ul. Gdańską w stronę centrum miasta kierowane będą na ul. Energetyków i Most Długi.

W piątek (10 sierpnia) od godz. 22:00 na Trasie Zamkowej dla kierowców dostępny będzie wyłącznie jeden (środkowy) pas ruchu. Potrwa to do 20 sierpnia (poniedziałek) do godz. 6:00.

Zalecany objazd Trasy Zamkowej przebiegać będzie poprzez ul. Energetyków – Most Długi – Nabrzeże Wieleckie – Łącznica Trasy Zamkowej – Brama Królewska – Pl. Żołnierza.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.