Drogowy poślizg na przyszły rok

droga w lesie pomiędzy Policami i Przęsocinem

Modernizacja drogi pomiędzy Policami i Szczecinem (przez Przęsocin) znów się odsuwa. Miało być już dawno po przetargu, tymczasem w grudniu być może dopiero uda się podpisać umowę na dofinansowanie. A i to nie na pewno.

– Przyczyna opóźnienia jest niezmiennie taka sama: brak zezwolenia na realizację inwestycji – wyjaśnia Mateusz Frąckowiak, koordynator ds. informacji w polickim starostwie. – Decyzja taka została wydana w dniu 26 listopada 2018 r. Czekamy aż stanie się ona ostateczna i dopiero wtedy uda nam się podpisać umowę o dofinansowanie. Liczymy że będzie to jeszcze w tym roku.

Zgodnie z aktualnym planem inwestycja ma być realizowana w latach 2019 – 2020. Będzie podzielona na 2 etapy. W pierwszym ma być przebudowany odcinek pomiędzy Policami i Przęsocinem, prowadzący przez las.

Przetarg na I etap ogłoszony będzie na początku roku – zapowiada Mateusz Frąckowiak. – Ten etap powinien się zakończyć jesienią. Procedura przetargowa na kolejny etap rozpocznie się w połowie 2019 r.

Opóźnianie inwestycji drogowych zazwyczaj wiąże się ze wzrostem ich kosztów. Czy tak będzie również w tym przypadku?

Zarówno szacowane koszty, jak i zakres inwestycji nie uległy zmianie – zapewnia Mateusz Frąckowiak. – Natomiast o rzeczywistych kosztach będziemy rozmawiać później.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.