Niedziela – ewakuacja Polic

Około 25 tys. mieszkańców Polic wchodzi w strefę zagrożenia. Ewakuacja odbędzie się w niedzielę – od godz. 9 do 11:30 mieszkańców nie powinno być w oznaczonej strefie zagrożenia. Będą więc już wcześniej proszeni o opuszczenie swoich mieszkań i domów – powinni to zrobić do godz. 8.30.

W zakres ewakuacji wchodzi szpital i hotel Dobosz oraz mieszkańcy w promieniu 1,5 kilometra. To prawie wszyscy mieszkańcy Polic – Starego Miasta i Osiedle. Wyłączone z niej są tylko ulice: Piaskowa, Bursztynowa, 26-Kwietnia, 1 Maja, Okulickiego, Roweckiego, Kresowa, Korczaka oraz osiedle Mścięcino i Jasienica. Są wyznaczone miejsca, w których będzie można bezpiecznie przeczekać ten czas.

Stan tzw. zerowy, gdy pluton saperski będzie dokonywał całej logistyki związanej z podnoszeniem i położeniem na środku transportu tego ładunku, będzie w godz. od 9 do 11:30 – mówi burmistrz Władysław Diakun. – Osoby, które są w strefie zagrożenia, powinny opuścić swoje miejsce zakwaterowania w obręb poza 1500 metrów. Są wyznaczone miejsca, w które można się udać i przeczekać ten czas operacji. To polana za SP 8, filia SP 8 przy ul. Tanowskiej i SP 2 w Mścięcinie.

Starosta policki podkreśla, że mieszkańcy są bezpieczni.

Jest bezpiecznie, ale też nie należy lekceważyć tej sytuacji – mówi starosta Andrzej Bednarek. – Saper powiedział: „Pracuję 20 lat w tym zawodzie i nigdy nie miałem niespodzianki. Ale z drugiej strony nigdy nie było to tak blisko od strefy zamieszkałej”. Nie należy więc podkręcać sytuacji, ale trzeba do niej podchodzić poważnie.

Na granicy strefy zagrożenia będą stały patrole, które będą informowały o tym, gdzie jest bezpiecznie. Cały okręg będzie patrolowany i monitorowany – przez policję, straż miejską, straż pożarną, a w razie konieczności także wojsko.

Będą zamknięte drogi, będą stały na czterech rogatkach patrole policji, które będą pilnowały, żeby do Polic nie dostawały się osoby dodatkowe – dodaje Iwona Sternal z Urzędu Miejskiego w Policach. – Wyjazd z Polic w każdym kierunku będzie możliwy. Zostanie wstrzymana komunikacja miejska, wstrzymane też będą w tym czasie wszystkie imprezy kulturalne, sportowe i kościelne. Msze zostały w dwóch polickich kościołach odwołane.

5 Thoughts to “Niedziela – ewakuacja Polic”

 1. Aligator

  Mozna przebywac w poblizu bomby podczas akcji saperow? Co mam zrobic ze swoim lisem, ktorego trzymam w klatce? Nie bede mial sily zeby sie ewakuowac. Dopiero o 10 jem sniadanie xD bedzie live stream z wybuchu?

 2. Anonim

  Ale marudzą, trzeba się zastosować i tyle

 3. Anonim

  A co ze zwierzętami mam je tak porostu zostawić w domu to nie pies którego zabiorę na smyczy to są 2 koty i 1 królik

  1. Malina

   Gdzie mam się w tym czasie udać? Nie mam w pobliżu żadnej rodziny, miejsca w którym mogłabym przeczekać chociażby 2h. Będę zmęczona, po zmianie nocnej. Na 22 znów do pracy. Mam się przespać ma polanie? Świetnie przemyślane! Brawo!

   1. Anonim

    To zostań w domu jak masz problem i schowaj się pod łóżko!!!to nie jest czyjś wymysł!!!możesz iść na polane i przeczekać.Ciesz się,że jest w ogóle gdzie się schronić!!!!

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.