Drugie podejście do budżetu gminy Police. Będzie sesja nadzwyczajna

Prawdopodobnie na początku stycznia policka rada miejska podejmie kolejną próbę uchwalenia budżetu gminy na rok 2023. Ma być w tym celu zwołana sesja nadzwyczajna.

Przypomnijmy: 20 grudnia opozycja, mająca od niedawna większość w polickiej radzie miejskiej, odrzuciła zaproponowany przez burmistrza projekt przyszłorocznego budżetu. Stwarza to pewne komplikacje – wprawdzie do końca stycznia gmina może gospodarować na podstawie odrzuconego projektu, ale z ograniczeniami. Nie można np. finansować działania niektórych podmiotów (jak schronisko dla bezdomnych) czy wypłacać dodatków węglowych.

Dlatego władze gminy próbują jak najszybciej doprowadzić do uchwalenia przyszłorocznego budżetu. W tym celu planowane jest zwołanie sesji nadzwyczajnej. Prawdopodobny termin to 5 stycznia.

Wcześniej mają się odbyć konsultacje z szefami opozycyjnych klubów i radnymi niezależnymi w celu uzgodnienia pakietu zmian do projektu budżetu – zgodnego z uwagami zgłoszonymi na grudniowej sesji. Między innymi jest to wygospodarowanie 280 tys. zł dla organizacji sportowych i innych pozarządowych (dzięki obniżeniu o 100 tys. zł wydatków na remonty dróg gruntowych i o 180 tys. zł rezerwy ogólnej) czy 100 tys. zł dla rad osiedli i sołectw. Mają się też znaleźć pieniądze na podwyżki dla pracowników jednostek podległych gminie – o 5%. Taką zapowiedź usłyszeli dziennikarze na środowej (28 grudnia) konferencji w Urzędzie Miejskim w Policach.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.