Dwa potrącenia w Policach

radiowóz policyjny

Dwie osoby zostały dziś (środa, 5 grudnia) na polickich drogach potrącone przez samochody. Rano wypadkowi uległa 60-letnia kobieta, późnym popołudniem 12-letnia dziewczynka. Kobieta trafiła do szpitala z urazem głowy. Dziewczynka na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. Policja apeluje o szczególną ostrożność – do pieszych i do kierowców.

Pierwszy wypadek był około godz. 7.30. Na ul. Wyszyńskiego (na wysokości ul. Bankowej) pod samochód wpadła 60-latka. Z urazem głowy została odwieziona do szpitala. Nie wiadomo czy kobieta przechodziła w wyznaczonym miejscu. Trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia. Kierowca był trzeźwy.

O godz. 16.30 potrącona została 12-latka. Przechodziła w wyznaczonym miejscu przez ul. Piłsudskiego (na wysokości stacji Orlen). Na szczęście samochód jechał wolno (w ciągu pojazdów) i tylko zahaczył dziewczynkę lusterkiem. Nie doznała poważnych obrażeń. Kierowca był trzeźwy. Został ukarany mandatem. Zdarzenie to zakwalifikowano jako kolizję.

– Apelujemy o szczególną ostrożność do pieszych i kierowców – mówi asp. sztab. Iwona Grefenheim z KPP w Policach. – Wiadomo, że o tej porze roku szybko zapada zmrok, często też warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom i pieszym. Samochód zaś nie zatrzyma się w miejscu. Dlatego także przed wejściem na pasy trzeba się upewnić, że jest bezpiecznie. Warto też teraz nosić przy sobie elementy odblaskowe, które sprawią, że na drodze będziemy lepiej widoczni.

Fot. arch.

 

One Thought to “Dwa potrącenia w Policach”

  1. mieszkaniec

    kobieta przechodziła przez pasy na Wyszyńskiego, już praktycznie była na końcu przejścia gdy została potrącona. Siła uderzenia byla takie wielka że poleciała na zatoczkę autobusową ok 8 metrów dalej, leży w bardzo ciężkim stanie.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.