Kończy się czas na złożenie wniosku o postojowe

Tylko do 16 sierpnia przedsiębiorcy i osoby, które wykonują umowy cywilnoprawne, mogą wystąpić o świadczenie postojowe.

Zgodnie z przepisami wnioski o świadczenie postojowe można złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od dnia, w którym zniesiono stan epidemii. Oficjalnie zakończył się on 16 maja 2022 r., dlatego osoby, które chcą wystąpić o tzw. postojowe, mają na to czas do 16 sierpnia 2022 r.

– Ten termin dotyczy wniosków: RSP-D, RSP-DK, RSP-DB, RSP-DD, RSP-DD6, RSP-SK, RSP-C, RSP-CZ, RSP-CK, RSP-CD6 – tłumaczy Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego. – Co do zasady świadczenie postojowe wynosi 80 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (ustalanego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę), obowiązującego w 2020 roku, czyli 2080 złotych. Przedsiębiorca, który rozlicza się w formie karty podatkowej i jest osobą zwolnioną z opłacania podatku VAT, może liczyć na postojowe w wysokości 1300 złotych.

Świadczenie postojowe przeznaczone jest dla przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne, którzy negatywnie odczuli skutki COVID-19 w Polsce. Aby otrzymać środki należy spełnić kilka warunków. Informacje w tej sprawie są na stronie internetowej ZUS.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.