Dziurawy chodnik przy przystanku naprawiony

Dziurawy chodnik na ul. Piłsudskiego w Policach doczekał się naprawy. Chodzi o odcinek między ulicami Kresową i Korczaka – przy przystanku autobusowym.

– Ten odcinek chodnika wymagał pilnej naprawy, bo było tam niebezpiecznie – przyznaje Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych polickiego starostwa. – Na koniec roku udało się wygospodarować w budżecie na ten cel środki.

Kolejne odcinki (jak informuje naczelnik) będą mogły być remontowane, gdy znów znajdą się na to pieniądze w budżecie. Na razie więc nie ma konkretnych terminów.

O remont chodnika na wspomnianym odcinku upominał się już w lutym ubiegłego roku przewodniczący rady powiatu Cezary Arciszewski. Zwracał uwagę, że jest tam przystanek autobusowy, a w pobliżu zabudowania wielorodzinne. Z chodnika korzysta więc wielu pieszych, a jego stan stwarza realne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.

Wtedy starosta Andrzej Bednarek odpowiadał, że nie może zadeklarować terminu naprawy tego odcinka chodnika ze względu „na obecną wysokość środków finansowych przeznaczonych na remonty dróg powiatowych położonych na terenie powiatu polickiego”, ale też zapowiedział, że podejmie działania w celu wykonania remontu wskazanego odcinka jeszcze w roku 2020. Tak też się stało. Prace ruszyły pod koniec minionego roku. Chodnik przy przystanku jest naprawiony.

Tak wyglądał do niedawna chodnik pomiędzy ulicami Korczaka i Kresową…
…a tak wygląda teraz.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.