Ekspresowy remont drogi w Przecławiu

Paweł Knap, dyrektor szczecińskiego oddziału Eurovii

Nie wiadomo, czy Eurovia zdąży w terminie z przebudową drogi Dołuje – Przecław. Ma na to trzy miesiące, a na takie prace to bardzo mało.

Zwykle takie prace zajmują sześć miesięcy – mówi Paweł Knap, dyrektor szczecińskiego oddziału Eurovii. – Ale musimy zdążyć. Oczywiście jeśli się wykonuje prace pod ziemią, tak jak w tym przypadku, to trzeba się liczyć z tym, że się pojawią niespodziewane trudności.

Modernizowany odcinek przebiega przez Przecław. Zaczyna się na wysokości posesji nr 14, a kończy na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 13. Jest to kontynuacja inwestycji z lat 2012/2013 (wtedy przebudowywana była droga w Warzymicach). Termin zakończenia prac to 16 listopada 2018 r.

W ramach remontu zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, będą położone chodniki, a jezdnia zyska nową nakładkę asfaltową. Roboty rozpoczęły się na brukowanych dojazdach do drogi krajowej. Ten etap potrwa około 4 tygodni. Później przyjdzie czas na pozostały odcinek, który w tym okresie będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.