Festyn dla całych rodzin

bańki

Dla jednych zabawa, dla innych okazja do zrobienia potrzebnych badań. Na placu przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza po raz trzeci zorganizowano festyn „Z rodziną po zdrowie”.

Hasło do rozpoczęcia zabawy dali chórem przewodniczący rady powiatu Cezary Arciszewski, członek zarządu powiatu Beata Chmielewska i dyrektor Zespołu Szkół Agata Jarymowicz. Na początek była zumba poprowadzona przez klauna Andzię Kuleczkę. Później sceną zawładnęły przedszkolaki.

Rodzinne drużyny mogły wziąć udział w zawodach – wśród konkurencji były m.in. tor przeszkód, skok w dal, wyścigi w workach. Młodzi piłkarze mieli zaś okazję zagrać w piłkę z zawodnikami pierwszej drużyny Chemika Police.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska informacyjne i punkty, w których było można zrobić sobie badania słuchu, EKG czy sprawdzić gęstość kości. Chętni mogli też oddać krew i zarejestrować się jako dawcy szpiku. Ratownicy z polickiego WOPR przygotowali zaś pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Był dmuchany zamek, było puszczanie wielkich baniek, było strzelanie z łuku…

Podczas festynu była prowadzona zbiórka na aparat słuchowy dla Justyny Margol. Zainteresowani mogli też obejrzeć z bliska koszulkę z autografem reprezentanta Polski Jana Bednarka. Jest ona wystawiona na licytację, a pieniądze będą przeznaczone na ten sam cel. Licytować można na Facebooku, a aukcja trwa do do 22 maja do godziny 23:55.

Poniżej trochę zdjęć z festynu (trzeba kliknąć w którąś z miniaturek).

[WRGF id=5205]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.