Filia wydziału komunikacji za ciasna. Może będzie nowa

budynek starostwa w Policach przy ul. Tanowskiej

Może już niedługo klienci filii wydziału komunikacji polickiego starostwa w Przecławiu nie będą musieli moknąć stojąc w kolejce. Powiat chce wynająć nowy, większy lokal. Przeprowadzka może też czekać punkt konsultacyjny poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Na początku poprzedniej kadencji utworzyliśmy filię wydziału komunikacji w Przecławiu – mówi starosta policki Andrzej Bednarek. – Było to ważne, bo mieszkańcy gminy Kołbaskowo i po części gminy Dobra mogą załatwiać tam wszystko, co związane jest z zakresem działania wydziału. Ale obiekt, który tam dostosowaliśmy i wyposażyliśmy, zwyczajnie nie daje już rady funkcjonować. Bo mamy sytuacje, w której ludzie czekający w kolejce stoją na deszczu, bo w korytarzyku mieszczą się 3-4 osoby. Najwyższy czas, żeby to zmienić.

Powiat zaczął negocjacje z właścicielem prywatnego domu opieki w Przecławiu. Możliwe, że wynajmie w nim pomieszczenia.

To obiekt bardzo dobrze zlokalizowany, wyposażony w całą infrastrukturę teletechniczną, ale też w parkingi – mówi Andrzej Bednarek. – Nie wykluczamy, że jeśli się negocjacje powiodą, to będziemy szli w kierunku zmiany siedziby. Przy tej okazji zmienimy też siedzibę poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.