Gmina mniej dopłaci wspólnotom do termomodernizacji budynków

Będą mniejsze dofinansowania do termomodernizacji budynków, których współwłaścicielem jest Gmina Police. Wspólnoty mieszkaniowe mogą od tej pory liczyć na wsparcie w wysokości 50 procent kosztów inwestycji, a nie – jak do tej pory – 80 procent. Tak dzisiaj (14 kwietnia) zdecydowali radni.

Reguluje to Uchwała w sprawie gminnego programu dofinansowania termomodernizacji budynków stanowiących współwłasność gminy Police. Do tej pory zakładała ona dofinansowanie inwestycji (przygotowanie dokumentacji technicznej, ocieplenia elewacji budynku oraz wymiany stolarki okiennej i drzwiowej) na częściach wspólnych budynków w wysokości 80 procent kosztów.

Z uwagi na coraz mniejsze wpływy z tytułu kar i opłat za korzystanie ze środowiska, postanowiono zmniejszyć to dofinansowanie z 80 procent na 50 procent – tłumaczył Sebastian Staszkiewicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM w Policach.

Zmiana ma dotyczyć uchwał, które będą dopiero podejmowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

Wszystkie nowe uchwały podjęte przez wspólnoty mieszkaniowe będą objęte dofinansowaniem 50 procent – informuje naczelnik. – Te, które zostały podjęte w 2019 r., będą kontynuowane z dofinansowaniem 80 procent.

Radni przyjęli uchwałę niemal jednogłośnie. Tylko Krystian Kowalewski (Projekt Police) wstrzymał się od głosu.

Na zdjęciu: Obraz z sesji prowadzonej zdalnie

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.