Góra śmieci przy Kamiennej zostanie na zawsze?

nielegalne wysypisko śmieci przy ul. Kamiennej w Policach

Na zlikwidowanie pozostawionego przez spółkę Ecorama wysypiska przy ul. Kamiennej potrzeba już nie kilka, a kilkanaście milionów złotych. Starosta policki zaprosił chętnych do składania ofert na wykonanie tego zadania. Czy ktoś się znajdzie, i czy powiat będzie miał na to pieniądze – zobaczymy.

Po spółce Ecorama, która w 2009 r. obiecywała, że w Policach przy ul. Kamiennej powstanie zakład przerabiający odpady i dający pracę kilkudziesięciu osobom, zostały długi i góry śmieci. Zarządzający tym terenem powiat policki po kilku latach uzyskał wprawdzie sądowy wyrok nakazujący firmie uporządkowanie terenu i zapłatę prawie 400 tys. zł z odsetkami, ale nie dało się go wyegzekwować.

– W sprawie dotyczącej dalszych zaległości za bezumowne korzystanie z nieruchomości za okres od czerwca 2017 r. do grudnia 2019 r. podejmowane są kolejne działania – informuje Mateusz Frąckowiak, rzecznik polickiego starostwa. – Dokonano również aktualizacji opracowanej w styczniu 2017 r. ekspertyzy szacującej ilość, rodzaj i możliwe kierunki zagospodarowania odpadów składowanych przy ul. Kamiennej. Wynika z niej, że całkowity koszt usunięcia odpadów, który został pierwotnie oszacowany na kilka milionów złotych, wzrósł do kilkunastu milionów złotych. Starosta policki ma świadomość braku znaczącego postępu w tej sprawie. Nie jest to jednak wyrazem złej woli czy uchylania się od działań naprawczych. Największą barierę stanowią niezmiennie kwestie finansowe. Od trzech lat prowadzone są działania związane z pozyskaniem funduszy zewnętrznych na usunięcie odpadów z terenu przedmiotowej nieruchomości.

Efektów nadal brak.

One Thought to “Góra śmieci przy Kamiennej zostanie na zawsze?”

  1. Anonim

    niech to posprząta niejaki Guzdzioł

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.