Grypa też w Policach

termometr i lekarstwa

Mieszkańców powiatu polickiego grypa także nie omija. Tylko w pierwszym tygodniu lutego do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach zgłoszono ponad 100 przypadków grypy lub infekcji grypopodobnych. Dwie osoby trafiły do szpitala z powodu powikłań. 

W pierwszym sprawozdawczym tygodniu lutego (tj. od 1 do 7) 2018r. do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zgłoszono 112 przypadków zachorowań na grypę lub zakażenia grypopodobne z czego 2 osoby,  z powodu objawów ze strony układu oddechowego przebywały w szpitalu – informuje Małgorzata Kapłan w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. – Grypę potwierdzono u 3 osób: 1 osoba z grypą typu B (hospitalizowana) i 2 osoby z grypą typu A (1 os. hospitalizowana).

Brak potwierdzenia grypy u pozostałych osób z objawami nie oznacza, że nie przechodziły tej infekcji. Po prostu badania potwierdzające obecność w organizmie konkretnego wirusa nie są wykonywane rutynowo. Zlecane są najczęściej wtedy, gdy przebieg choroby jest ciężki. U większości pacjentów wystarcza leczenie objawowe. Na pewno nie można lekceważyć objawów grypy. Bo ta „przechodzona” może doprowadzić do poważnych powikłań.

Ale sytuacja epidemiologiczna w powiecie polickim i tak wygląda lepiej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wtedy w pierwszym tygodniu lutego zachorowało ponad 400 osób, a w kolejnym tygodniu było niemal tak samo.

W 2017 roku, od 1 do 7 lutego, do PSSE w Policach zgłoszono 402 przypadki zachorowań na grypę i zakażenia grypopodobne – podaje Małgorzata Kapłan. – Nikt nie wymagał hospitalizacji.  W drugim tygodniu lutego (8-15) zgłoszono 379 przypadków grypy i zakażeń grypopodobnych z czego 2 osoby wymagały hospitalizacji. W tym okresie grypę typu A potwierdzono u 4 osób, w tym 2 wymagały hospitalizacji.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.