Solarium tylko dla dorosłych

łóżko opalające w solarium

Jeśli w piątek (16 lutego) wybierasz się do solarium, lepiej zabierz dowód osobisty. Od tego dnia na sztuczną opaleniznę nie mogą liczyć osoby niepełnoletnie. W życie wchodzi ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solariów.

Wprowadza ograniczenia w działaniu solariów, między innymi: zakaz korzystania z nich przez osoby które nie ukończyły 18 roku życia oraz całkowity zakaz reklamy i promocji – informuje Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Właściciele punktów z solariami będą musieli również umieszczać w widocznym miejscu tabliczki ostrzegawcze o negatywnych skutkach ekspozycji na promienie UV.
Za złamanie nowych przepisów grozi nawet 50 tys. złotych kary.

Solaria od piątku (16 lutego) nie będą mogły polecać swoich usług w telewizji, radiu, prasie, kinach, szkołach, na terenie obiektów sportowo – rekreacyjnych i w innych miejscach użyteczności publicznej, a także na plakatach oraz na portalach internetowych.

Niedozwolone będzie udostępnianie usług osobom, które nie ukończyły 18 roku życia, w związku z tym pracownicy solariów będą mogli żądać okazania dokumentu potwierdzającego wiek, jeśli będą istniały wątpliwości co do pełnoletności – dodaje Małgorzata Kapłan.

Kontrole nad solariami sprawuje sanepid.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.