Ile zarabiają policcy radni

wykres zarobków polickich radnych miejskich w 2016 roku

Sprawdziliśmy, jak w 2016 roku zarabiali policcy radni miejscy. Wyniki oceńcie sami. Uprzedzamy: są niespodzianki. Największa to pierwsze miejsce w rankingu. Zajmuje je opozycyjny radny Mariusz Różycki (PiS) z dochodami przekraczającymi ćwierć miliona złotych. Zarobki na poziomie roku 2015 dałyby mu również wysoką pozycję, ale już poza podium. W 2016 r. sytuacja radnego Różyckiego jednak bardzo się poprawiła. Jego dochody wzrosły prawie dwukrotnie. Mariusz Różycki pracuje w GA ZCh „Police”.

Jeszcze bardziej spektakularny wzrost dochodów odnotował reprezentant rządzącego Gryfa XXI, Artur Echaust. Kwotowo jest wprawdzie mniejszy, ale w porównaniu z tym, co młody radny zarabiał wcześniej, wypada imponująco. Jeszcze w 2015 r. Artur Echaust utrzymywał się głównie z pracy w rodzinnej spółce. W roku 2016 jednak zarobił już sporo więcej jako marketing manager w KPS „Chemik Police”. Nowe zajęcie pozwoliło mu niemal trzykrotnie zwiększyć dochody.

Wśród zatrudnionych w podmiotach samorządowych prym wiedzie radny Grzegorz Ufniarz (Gryf XXI). Jako kierownik działu przewozów w Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym zainkasował w roku 2016 ponad 110 tys. zł. Zajmujący w tej kategorii drugie miejsce Andrzej Partyka (również Gryf XXI) dostał już o 25 tys. zł mniej.

Pełne zestawienie umieściliśmy w tabeli poniżej. Kwoty są wyrażone w złotówkach – sumy dochodów mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych, bo nie ujmowaliśmy wpływów niższych niż 100 zł, a wartości z oświadczeń majątkowych zaokrąglaliśmy w dół. W rubryce „stowarzyszenia itp.” ujmowaliśmy wpływy od podmiotów, które trudno jednoznacznie zakwalifikować – są to np. kluby sportowe czy spółdzielnie mieszkaniowe. Natomiast w dochodach oznaczonych jako „wolny rynek” oprócz wpływów z własnej działalności gospodarczej czy pracy dla prywatnych firm są też dochody z najmu.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.