Jeszcze o dyżurnych przedszkolach – nieco więcej, ale nie po miesiącu

przedszkole nr 5

Polickie przedszkola nie będą w te wakacje dyżurować po miesiącu, jak podaliśmy wcześniej. Ale będzie ich na dyżurach nieco więcej niż przed rokiem.

Wcześniejszą informację podaliśmy za naczelnikiem wydziału oświaty w UM w Policach. Dzisiaj naczelnik przyznaje, że wyraził się nieprecyzyjnie. Wszystkich wprowadzonych w błąd przepraszamy.

Były różne propozycje na zorganizowanie dyżurów, także ta z dyżurującymi parami, po miesiącu – mówi dzisiaj Witold Stefański. – Ale już w grudniu ubiegłego roku powstał plan dyżurów, który będzie obowiązywał w te wakacje. Dyżurujących przedszkoli jest rzeczywiście nieco więcej niż przed rokiem.

Rodzice mogli zapisywać dzieci do przedszkoli na czas wakacji do 14 czerwca.  I tak do przedszkola nr 1 zapisano 110 dzieci, do 5 – 242, do 6 – 131, do 8 – 230, do 9 – 188, do 10 – 211, a do 11 – 324.

Z doświadczenia jednak wiemy, że nie wszystkie zapisane dzieci ostatecznie korzystają z dyżurów – mówi naczelnik. – Grupy na pewno nie będą liczyły więcej niż 25 dzieci.

Pełny aktualny harmonogram: dyżury przedszkoli 2019

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.