Jubileusz i… kolejna budowa

Kolejne mieszkania chronione zbuduje Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach. Rozpoczęcie tej inwestycji zarząd organizacji mógł uroczyście ogłosić podczas święta zorganizowanego w miniony czwartek (18 maja). A związane ono było z 60-leciem działalności ogólnopolskiego PSONI oraz 20-leciem funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez polickie koło tej organizacji.

Na plenerowe spotkanie, zorganizowane na terenie zarządzanym przez PSONI Koło w Policach, przy ul. Korczaka, gospodarze wraz z niektórymi gośćmi przybyli w towarzystwie grupy perkusyjnej Bloco Pomerania ze Szczecina. Przeszli ulicami miasta – od kościoła przy ul. Wyszyńskiego, w którym uczestniczyli we mszy świętej. A już w swoim ogrodzie zaprosili na występy i poczęstunek.

Oficjalnie przekazano dobre wieści: rusza budowa kolejnych mieszkań chronionych dla dorosłych podopiecznych tej organizacji – dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Lokali ma być 9. Ich użytkownicy będą mieli możliwość żyć w poczuciu samodzielności, ale też bezpieczeństwa, bo cały czas w pobliżu będą asystenci.

Budowę wspierają samorządy. Na kwietniowej sesji policka rada miejska przeznaczyła na ten cel 100 tys. zł – a wcześniej przekazała też działkę, na której ma stanąć budynek.

Od kilku lat 10 osób już korzysta z podobnych mieszkań – także wybudowanych przez tę organizację. Wiadomo więc, że ten model wsparcia się sprawdza. A to jeden z elementów całego systemu – są w nim także: Warsztaty Terapii Zajęciowej czy Środowiskowy Dom Samopomocy. Również stworzone i prowadzone przez PSONI Koło w Policach, przy wsparciu samorządów wchodzących w skład powiatu, ale też samych mieszkańców, którzy dzielą się z organizacją np. swoim podatkiem (przekazując jej wcześniej 1 procent, a obecnie 1,5 procenta) czy korzystając z jego kawiarenki…


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.