Każdy może pobiec dla WOŚP. Wirtualnie

W tym roku po raz pierwszy można wirtualnie pobiec dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w biegu „Policz się z cukrzycą”. Wystarczy się zarejestrować.

Wirtualny bieg jest dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w żadnej z ponad 150 imprez w Polsce i za granicą. O miejscu, dacie i czasie startu decyduje sam uczestnik.

Zadaniem jest pokonanie 5 km w dowolnej formie (bieg, marsz, pływanie, jazda na rowerze, wózku inwalidzkim, hulajnodze…) i zarejestrowanie tego przy użyciu urządzenia GPS, aplikacji mobilnej do monitorowania aktywności sportowych, zegarka z GPS itp. Po pozytywnej weryfikacji uczestnik wirtualnego biegu otrzyma pamiątkowy medal.

Na wirtualny bieg trzeba się zarejestrować na platformie Slotmarket. Minimalny datek to 40 zł. Za zebrane pieniądze WOŚP kupi pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet chorych na cukrzycę.

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się po raz 14. W pierwszej imprezie w 2006 roku wzięło udział 1796 biegaczy – tylu, ile było wówczas w Polsce zakupionych przez Orkiestrę osobistych pomp insulinowych dla dzieci.

W tym roku zmianie ulegnie data, miejsce startu oraz trasa głównego biegu w Warszawie. Nie wyruszy on bowiem z Placu Defilad, a z Placu Teatralnego. Start jest planowany na 11 stycznia na godz 11:45.

W warszawskim biegu wystartuje 5000 osób – rejestracja już jest zamknięta. Poza Warszawą w Polsce wystartuje ponad 150 biegów. WOŚP będą także wspierać biegacze w Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

fot. WOŚP

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.