Kierowców obserwowali z powietrza. Policyjny dron znowu m.in. nad Pilchowem

fot. KWP w Szczecinie

Po raz kolejny dron krążył nad drogą nr 115 i rejestrował łamanie przepisów ruchu drogowego. Policjanci nałożyli 14 mandatów na kierowców samochodów osobowych, motocykli i pojazdów ciężarowych. M.in. za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii czy na skrzyżowaniu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Policach przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna droga nr 115” i użyli w nich drona. To kolejna już tego typu akcja zachodniopomorskiej policji wymierzona w piratów drogowych.

„Operatorzy drona obserwowali na żywo nieprawidłowe zachowania kierowców, a następnie przekazywali informacje do konkretnego patrolu policji, który zatrzymywał osoby łamiące obowiązujące przepisy” – informuje policja.

Dron zarejestrował 12 kierowców, którzy popełnili wykroczenia: wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej, wyprzedzanie na skrzyżowaniu czy niezgodny z przepisami przewóz materiałów sypkich na pojazdach, które nie były dopuszczone do ruchu w wyniku wcześniejszego zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Policjanci nałożyli 14 mandatów na kierowców samochodów osobowych, motocykli i pojazdów ciężarowych.

Policja zapowiada, że będzie regularnie przeprowadzała tego typu działania na terenie całego województwa. I dodaje, że głównym celem jest wykorzystywanie tego typu sprzętu w miejscach najbardziej zagrożonych wypadkami drogowymi, tam, gdzie do tej pory policja miała ograniczone możliwości przeprowadzania kontroli.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.