Kierowcy pojadą wahadłowo

droga w remoncie

Już  od najbliższego poniedziałku ruch na fragmencie ul. Asfaltowej w Policach ma być wahadłowy. Wyłączony z użytkowania będzie przystanek autobusowy („Palmowa”) w kierunku Polic. To wszystko przez trwającą właśnie przebudowę wiaduktu w Mścięcinie.

Utrudnienia na tej głównej drodze, łączącej Police ze Szczecinem, potrwają do końca października. Kierownik budowy zapewnia, że ten termin nie jest zagrożony. Niestety, od przyszłego tygodnia utrudnienia komunikacyjne utrzymają się do końca remontu.

Ale postaramy się, aby przystanek przywrócić do użytkowania jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego – mówi kierownik budowy Szymon Warsz.

Na początku wyłączony z ruchu będzie pas jezdni dla kierunku Szczecin – Police. Później przeciwny. Ruchem ma kierować sygnalizacja świetlna.

Autobusy linii 101 i 107 będą jeździły przez cały czas remontu swoją stałą trasą. Ale do końca wakacji będą pomijały jeden przystanek: przy ul. Palmowej (w kierunku Polic). Pasażerowie, którzy normalnie wsiadają lub wysiadają w tym miejscu, będą musieli dojść kilkaset metrów – do przystanku „Mścięcino Krzyżówka”.

Kierowcy  mogą na czas utrudnień wybierać inne drogi komunikacji ze Szczecinem – np. w kierunku Głębokiego lub Skolwina.

(a)

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.