Kłopot z wydziałem komunikacji. Powiększenie filii za drogie

Powiększenia filii wydziału komunikacji polickiego starostwa w Przecławiu może nie być. Nowy lokal jest bardzo drogi.

A mieszkańcy narzekają nie tylko na warunki, w jakich muszą czekać na załatwienie sprawy.

– Czy jest możliwość zatrudnienia dodatkowej osoby w filii wydziału komunikacji w Przecławiu? – pyta radny Shivan Fate (KO). – Mieszkańcy skarżą się na kolejki.

To kolejna sprawa, którą musi się zająć starostwo. Możliwe, że wróci też kłopot ze zbyt małym lokalem na filię. Chociaż tym powiat już się zajął i wyglądało na to, że wszystko zmierza we właściwym kierunku.

– Obiekt, który nam udostępnia gmina, jest taki, że jak są kolejki, to ludzie nie mają gdzie stać – mówi starosta policki Andrzej Bednarek. – Zajęliśmy się tym i wszystko szło dobrze, ale teraz muszę powiedzieć, że mamy dylemat. Koszty proponowanej zmiany są dramatycznie wysokie.

Powiat chciał przenieść filię wydziału komunikacji do pomieszczeń w prywatnym domu opieki w Przecławiu. Lokal byłby trzy razy większy od zajmowanego obecnie. Ale może się okazać, że powiatu na to nie stać.

– Jeśli chodzi o zatrudnienie, to w filii zawsze pracowały dwie osoby – dodaje Andrzej Bednarek. – I rzeczywiście kiedy z jakiegoś powodu była jedna, był duży kłopot. Natomiast teraz mamy umowę z trzecią osobą. Zastanowimy się nad zmianą lokalu. A co do zatrudnienia, to będziemy robić wszystko, żeby docelowo były to trzy osoby, tak jak jest obecnie.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.