Odkryj Szczecin. Darmowe wycieczki z przewodnikiem

Od poniedziałku, 10 lutego, będzie się można zapisać na jedną z darmowych wycieczek po Szczecinie, zaplanowanych na 22 lutego. Do wyboru są 24 trasy.

Wycieczki są organizowane z okazji VIII Dnia Przewodnika Turystycznego. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Szczecin wielu kultur”.

Będzie można odkryć Szczecin w filmowym kadrze, podążyć śladami rodziny Stoewerów, czy dowiedzieć się więcej o dawnej „kolebce caryc”. A to tylko trzy propozycje z dwudziestu czterech tras.

– Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć miejsca na co dzień trudno dostępne dla mieszkańców lub wręcz niemożliwe do zwiedzenia – zachęca Małgorzata Miszczuk, rzecznik spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – To m.in. Browar Bosman, archiwum Straży Granicznej czy podziemia Urzędu Miasta. Dla miłośników kina, zaplanowano spacer szlakiem kultowych filmów kręconych w Szczecinie. A zainteresowani zabytkowymi dziedzińcami i podwórkami śródmieścia mogą odkryć niezwykłe miejsca z Moniką Szymanik, autorką książki „Kamienica w lesie”.

Uczestnicy wycieczek będą mogli poznać odpowiedzi na pytania, których często nie potrafią udzielić nawet najstarsi mieszkańcy miasta. Na przykład:

  • Czy wiesz w jakim filmie Szczecin imitował Paryż?
  • W którym miejscu w Szczecinie przed wojną funkcjonował niewielki ogród zoologiczny?
  • Kto nadał nazwę ulicy Ku Słońcu?
  • Gdzie można znaleźć „średniowieczny wpłatomat”?
  • Gdzie budowano oraz do transportu jakich towarów były przeznaczone statki z betonu?

– Zwiedzanie rozpoczynamy 22 lutego o godzinie 11:00 na Placu Lotników, a kończymy koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godz. 14:30 – informuje Małgorzata Miszczuk. – Bezpłatne bilety na grupy z limitowanym wstępem do obiektów będą dostępne w Punktach Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza i dworcu PKP, po wcześniej rejestracji online. Rejestracja będzie możliwa w dniach 10-14 lutego, a odbiór biletów od 17 do 20 lutego.

Spis tras wycieczek po Szczecinie zaplanowanych na 22 lutego 2020

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.