Koalicja bez większości. Kolejni radni odeszli z Gryfa

Na zdjęciu: Sławomir Kajkowski (z lewej) i Artur Echaust

Koalicja rządząca w gminie Police nie ma już większości w radzie miejskiej. Przynajmniej matematycznie. Ze współtworzącej ją Wspólnoty Samorządowej „Gryf XXI” odeszło kolejnych dwóch radnych. Obecnie koalicja Gryfa i KO ma więc razem 10 z 21 mandatów (7 + 3).

Radni, którzy odeszli, to Artur Echaust i Sławomir Kajkowski. Wystąpili zarówno z ugrupowania, jak i z jego klubu w radzie miejskiej.

– Do tej decyzji dojrzewaliśmy od dłuższego czasu – mówi Artur Echaust. – Dostrzegaliśmy pewne sytuacje, które odbijały się politycznie na nas bardzo niekorzystnie, jako na ugrupowaniu. Jestem z troszeczkę innego pokolenia niż większość członków Gryfa, więc na sprawy spoglądam z trochę innej perspektywy. Zwyczajnie nie było nam w pewnym momencie po drodze, wydawało się, że zarząd zmierza w innym kierunku, my troszeczkę inaczej rozpoznajemy tę sytuację. Bardzo ważne: nie będziemy w żadnym wypadku totalną opozycją, wręcz odwrotnie, będziemy chcieli jako pełnoprawni partnerzy uczestniczyć z „Gryfem XXI” przy pracy nad poszczególnymi uchwałami. I jeżeli uznamy, że faktycznie dane przedsięwzięcie jest korzystne dla mieszkańców, to będziemy głosowali za.

Na początku kadencji rządząca koalicja miała 13 mandatów – 10 Gryf i 3 KO. W styczniu 2021 r. Gryfa opuścił ówczesny przewodniczący rady Grzegorz Ufniarz. Po odejściu Artura Echausta i Sławomira Kajkowskiego koalicję rządzącą tworzy już tylko 10 radnych. W całej radzie jest ich 21.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.