Z Kochanowskiego pożyczyli na Kuźnicką. Ale oddadzą

skrzyżowanie ulic Kochanowskiego i Reja

Pieniądze przeznaczone na remont ul. Kochanowskiego trzeba przeznaczyć na… wzmocnienie konstrukcji wiaduktu przy ul. Kuźnickiej. Ale wiceburmistrz Polic zapowiada, że odebrana teraz kwota wróci jeszcze w tym roku do budżetu na pierwotny cel.

O planach budowy nowej drogi na ul. Kochanowskiego pisaliśmy już pod koniec poprzedniego roku. Przypomnijmy, że za ponad milion złotych ma być zrobiony odcinek od ul. Długosza do ul. Reja. To oczywiście nie cała ul. Długosza. Dalsza część miałaby być robiona w kolejnych etapach.

Ale także środki na ten pierwszy etap przebudowy trzeba było przesunąć na inny cel.

Pieniądze przeznaczone w pierwotnym budżecie na realizację pierwszego etapu przebudowy ul. Kochanowskiego wydajemy na zmianę technologii wzmocnienia konstrukcji nośnej wiaduktu Kuźnicka – tłumaczył na czwartkowej (28 lutego) sesji wiceburmistrz Jakub Pisański.

To przesunięcie było konieczne, bo gmina musiała oddać do Urzędu Marszałkowskiego dotację na przebudowę wiaduktu wzdłuż ul. Kuźnickiej – w związku z opóźnieniem tej inwestycji. Ale ma zapewnienie, że pieniądze te odzyska w formie refundacji.

– Proszę się nie obawiać – mówił wiceburmistrz. – Takie założenie mamy, że w kwietniu ponownie tę inwestycję (przebudowę ul. Kochanowskiego – red.) przedstawimy do budżetu i przystąpimy do realizacji.

 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.