Komputery dla dzieci z rodzin zastępczych. A także gotowość innego wsparcia

siedziba PCPR w Policach

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach przekazało 9 laptopów dla dzieci z rodzin zastępczych. Posłużą im do nauki zdalnej w czasie trwania epidemii COVID-19. PCPR oferuje też tym rodzinom inne formy wsparcia.

Laptopy zostały kupione przez Starostwo Powiatowe w Policach. Z informacji przekazanych przez PCPR wynika, że pozostałe dzieci z rodzin zastępczych posiadają własny sprzęt komputerowy, który umożliwia im naukę zdalną.

Dział Wsparcia i Świadczeń Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, w związku z pandemią koronawirusa, oferuje wsparcie dla wychowanków pieczy zastępczej, rodzin zastępczych oraz rodziców biologicznych dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej.

Rodziny zastępcze, które odczuwają potrzebę wsparcia, mogą skontaktować się z pracownikami PCPR pod numerem telefonu 91 42 40 700, wew. 110 lub 113.

– Poinformujemy o tym, jak uchronić się przed zakażeniem, a także o tym, jak należy przestrzegać obostrzeń wprowadzanych przez rząd – informuje Anna Mądrzak z PCPR. – Udzielimy również informacji na temat możliwości uzyskania wsparcia różnych instytucji, a także wyjaśnimy, w jaki sposób można załatwić sprawy urzędowe nie wychodząc z domu. Podpowiemy, jak aktywnie spędzić czas wolny w domu z dziećmi w różnym wieku.

Rodziny biologiczne wychowanków Domu Dziecka Police również mogą skontaktować się z pracownikiem PCPR pod numerem telefonu 91 42 40 700, wew. 114.

Udzielimy porad w zakresie nauczania zdalnego, m.in. podpowiemy, jak korzystać z elektronicznego dziennika lekcyjnegoLibrus, Teams Office 365 deklarują pracownicy PCPR. – Poinformujemy również o tym, jak uchronić się przed zakażeniem. Dodatkowo udzielamy stałego wsparcia psychologicznego i pedagogicznego wychowankom Domu Dziecka Police oraz rodzinom zastępczym za pomocą aplikacji telekomunikacyjnej Skype.

Skype – wyszukać nazwę: Jakub Sinicki (psycholog), Aleksandra Jarzembska (pedagog) po uprzednim umówieniu się pod numerem telefonu 91 42 40 700, wew. 108.

Powyższe numery telefonów oraz Skype są dostępne w godzinach: poniedziałek 7:30-16:00, wtorek-czwartek 7:30-15:30, piątek 7:30-15:00.

One Thought to “Komputery dla dzieci z rodzin zastępczych. A także gotowość innego wsparcia”

  1. Anonim

    Brawo PCPR teraz to tylko na Was można liczyć gratulacje i podziękowania za Waszą pracę

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.