„Kulinarna Niedziela dla Ingusi”. Smakołyki za wsparcie dziewczynki

W niedzielę (21 lutego) w Policach będzie kolejna okazja do wsparcia Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina, która choruje na SMA i potrzebuje drogiej terapii genowej. W siedzibie Rady Osiedla nr 2 (Stare Miasto) przy ul. Konopnickiej 2 organizowana jest „Kulinarna Niedziela dla Ingusi”. To w godzinach 10-18.

Będzie dużo dobrego jedzenia – można je zabrać do domu i wesprzeć zbiórkę dla dziewczynki, bo całkowity dochód z tego przedsięwzięcia zostanie przeznaczony właśnie na ten cel.

„Kulinarną Niedzielę dla Ingusi” organizuje grupa wolontariuszek znanych już m.in. z akcji „Police szyją dla Autralii”. Trzy tygodnie temu szyły także dla maleńkiej Ingi – przygotowywały różnego rodzaju ozdoby (także z inicjałami dziewczynki) i zamieniały je na złotówki, które przybliżają maleńką mieszkankę Przęsocina do celu. Na sukces kolejnej akcji złoży się każdy, kto weźmie w niej udział – przez zakup przygotowanych posiłków, ozdób i innych drobiazgów…

– Będzie naprawdę pyszne jedzenie – zachęcają organizatorki „Kulinarnej Niedzieli dla Ingusi”. – Nie gotujcie w domu. Liczymy na to, że przyjdziecie. Każda złotówka pozostawiona tutaj jest przeznaczona dla Ingi.

Zapowiadają, że będą m.in.: placki ziemniaczane, pierogi, krokiety, zupa, ciasto, faworki. Wszystko zapakowane w pojemniki, przygotowane „na wynos”, bo ze względu na obostrzenia sanitarne nie można jeść na miejscu. Obiecują także miłą atmosferę, muzykę w tle (na żywo ma grać policki zespół). Do kupienia na miejscu lub do wylicytowania mają też być stroiki i inne ozdoby, figurki skrzatów i zajączków.

Więcej o Indze można przeczytać na: https://siepomaga.pl/inga-sma

Licytacje dla dziewczynki: https://www.facebook.com/groups/ingasma

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.