Kwarantanna do niedzieli. Lekcje od poniedziałku

Kwarantanna w internatach Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach potrwa do niedzieli, 8 marca (włącznie). Lekcje w szkole zostaną wznowione następnego dnia.

Utrzymanie kwarantanny do 8 marca wynika z tego, że jedna z dziewcząt, które miały objawy wskazujące na możliwość zakażenia koronawirusem, 23 lutego wróciła z rejonu o podwyższonym ryzyku. A okres wylęgania tego wirusa może trwać do 14 dni.

Wychowankowie internatów objętych kwarantanną przebywają pod opieką wychowawców i psychologów. Mają także zapewnione całodzienne wyżywienie.

Chociaż testy nie potwierdziły obecności koronawirusa u polickich uczennic, to wzmożone środki ostrożności lepiej jeszcze przez kilka dni utrzymać.

– Takie są zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego – mówi Małgorzata Kapłan, rzeczniczka wojewódzkiej stacji sanepidu. – Decyzję w tej sprawie wydał Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach.

– Decyzją Zarządu Powiatu w Policach, w trosce o bezpieczeństwo uczniów, zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, jeśli nie zajdą nowe okoliczności, rozpoczną się w poniedziałek 9 marca, zgodnie z planem lekcji. Decyzja ta dotyczy także ponownego otwarcia wszystkich obiektów na terenie polickiej szkoły – informuje Mateusz Frąckowiak, rzecznik polickiego starostwa.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.