Ładowanie elektrycznych aut w Szczecinie

ładowanie samochodu elektrycznego

W Szczecinie są pierwsze trzy stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Auto można podładować na ul. Felczaka przy magistracie, w sąsiedztwie siedziby ZDiTM na ul. Klonowica oraz na ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera na Pogodnie.

Na razie ze stacji można korzystać za darmo. Nie wiadomo, jak długo – zależy to m.in. od tego, jak szybko będzie przybywać samochodów elektrycznych.

Wybór punktów ulokowania stacji nie był łatwy – konsultacje trwały kilka miesięcy. Teraz władze Szczecina muszą rozwiązać jeszcze jeden problem: oznakowanie miejsc postojowych tak, aby zgodnie z prawem mogły na nich stawać tylko doładowywane auta.

Trzy stacje kosztowały 477 tys. zł – połowę tej kwoty pokryło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Stacje umożliwiają naładowania akumulatora o pojemności 24 kWh do 80% pojemności baterii w pół godziny. Mogą pracować w temperaturach od -25°C do +50°C. Można w nich równocześnie ładować dwa pojazdy (jeden z wyjścia prądu stałego, drugi – przemiennego).

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.