Linia Samorządowa płatna od kwietnia?

autobus linii samorządowej

Możliwe, że już w kwietniu wrócą bilety na Linii Samorządowej. W zamian będzie więcej kursów. Wnioskowali o to mieszkańcy sołectw gminy Police, przez które kursują autobusy LS.

Przypomnijmy: od 1 lutego liczba kursów LS została zmniejszona. Mieszkańcy sołectw, przez które przebiega jej trasa, wystosowali petycję w sprawie pozostawienia rozkładu jazdy takiego, jak był przed 1 lutego – za cenę przywrócenia biletów. Darmowe przejazdy przysługiwałyby tylko dzieciom i młodzieży szkolnej.

– Przedstawiliśmy sołtysom naszą propozycję – mówi Maciej Greinert, wiceburmistrz Polic. – To lekko zmodyfikowany rozkład jazdy sprzed 1 lutego wraz z odpłatnością za przejazdy. Poprosiliśmy, żeby go przedyskutowali z mieszkańcami. Jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie w przyszłym tygodniu. Mamy nadzieję, że od 1 kwietnia uda nam się taki kompromisowy, uzgodniony rozkład jazdy na Linii Samorządowej wprowadzić.

W 2019 r. utrzymanie Linii Samorządowej kosztowało gminę Police ponad 1,8 mln zł. Ale dla wielu mieszkańców LS to jedyne połączenie ze światem. A organizowanie transportu publicznego jest jednym z zadań gminy.

One Thought to “Linia Samorządowa płatna od kwietnia?”

  1. […] jej rozkład jazdy. Spotkało się to z niezadowoleniem mieszkańców. Były nawet pomysły na przywrócenie odpłatności za przejazdy w zamian za zwiększenie częstotliwości kursowania. Sytuacja związana z ogłoszeniem […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.