Pół miliona na policką Linię Samorządową. Będą zmiany w rozkładach

autobus linii samorządowej

Gmina Police dostanie ponad pół miliona złotych dofinansowania z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych na 2020 r. To na Linię Samorządową.

Umowa nie została jeszcze podpisana. Nie są więc znane szczegóły, dotyczące zasad wykorzystania i rozliczenia dotacji. Gminie Police przyznano 519 984 zł.

– To powinno pozwolić na wprowadzenie zmodyfikowanych rozkładów jazdy dla Linii Samorządowej, uwzględniających wnioski sołtysów i mieszkańców miejscowości, przez które przebiega ta linia – mówi zastępca burmistrza Polic Maciej Greinert. – A także na utrzymanie bezpłatnych przejazdów na tej linii.

Do dopełnienia formalności związanych z przyjęciem dofinansowania potrzebne są jeszcze uchwały Rady Miejskiej w Policach. Być może stosowne projekty trafią już na czerwcową sesję.

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc tłumaczy, że głównym celem Funduszu rozwoju połączeń autobusowych jest stworzenie samorządom możliwości pozyskania dodatkowych środków na odtworzenie połączeń, które w poprzednich latach zostały zlikwidowane.

– Te linie mają pomóc mieszkańcom z obszarów wykluczonych komunikacyjnie – informuje wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Wysokość dopłaty w kolejnym naborze z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych w 2020 r. wzrosła trzykrotnie. W tym roku samorządy otrzymują już 3 złote do każdego wozokilometra przywróconych połączeń autobusowych.

W Policach wprawdzie Linia Samorządowa nie została zlikwidowana, ale z powodów finansowych trzeba było zmodyfikować jej rozkład jazdy. Spotkało się to z niezadowoleniem mieszkańców. Były nawet pomysły na przywrócenie odpłatności za przejazdy w zamian za zwiększenie częstotliwości kursowania. Sytuacja związana z ogłoszeniem w kraju stanu epidemii, zawieszeniem zajęć w szkołach oraz innymi ograniczeniami, spowodowała, że kwestię zmian rozkładu jazdy linii samorządowej odłożono. Teraz można wrócić do tematu. Już także w nieco innych warunkach finansowych – bo z uwzględnieniem dotacji. Ta przyznana jest na ten rok.

Przypomnijmy, że w 2019 r. utrzymanie Linii Samorządowej kosztowało gminę Police ponad 1,8 mln zł.

W powiecie polickim dofinansowanie z tego funduszu dostanie także Nowe Warpno. Kwota dopłaty w tym przypadku wyniesie 93 808 zł na dwie linie komunikacyjne.

2 Thoughts to “Pół miliona na policką Linię Samorządową. Będą zmiany w rozkładach”

  1. Anonim

    Czy autobus 13. 05 z osiedla mógłby zajezdzac na zakłady chemiczne Police?, bo co kończą o 13 pracę to muszą zasowac na kanał na ls a parę osób z tamtąd jeździ i oczywiście też przyjeżdżają i wysiadaja ludzie co mają na popołudnie, to zaledwie dwie minuty na wjazd na zakłady, bo ls o 17 też wjeżdża ale tam nikt zupełnie nikt nie wsiada a ls sobie tylko przejedzie a 13. 05 naprawdę by mógł wyjeżdżać na zchp, proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby,

  2. Anonim

    PAN BURMISTRZ NIE POMYSLAL ZE NA DROGORADZUMIESZKAJA LUDZIE PROSZE JAK NAJSZYBCIEJ PRZYWRUCIC TE LS NA DROGORADZ TWIERDZĘ ZE COFNELISMY SIE O 10 LAT W TYL

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.