Lubisz pływać i pomagać innym? To WOPR zaprasza

Młodzieżową Grupę Ratowniczą organizuje policki oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zaprasza do niej dzieci i młodzież w wieku od 8 do 17 lat. Pierwsi chętni już się szkolą. Ale rekrutacja trwa.

– Będziemy te osoby przygotowywać do kursów ratowniczych – mówi Agnieszka Skrzypska, wiceprezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Policach. – Chcemy mieć w przyszłości ratowników do pracy, próbujemy więc w nich zaszczepić, już od najmłodszych lat, wiedzę i radość z pływania oraz ratowania ludzi. To nie jest trudne, tylko trzeba się tego nauczyć.

Pierwsi chętni już się zgłosili. Ale rekrutacja trwa.

– Otworzyliśmy grupę już miesiąc temu, ale cały czas można dołączyć – mówi wiceprezes polickiego WOPR. – Chcemy mieć kilka grup wiekowych. Teraz mamy 10-latków i 15-,16- latków w jednej grupie, a chcielibyśmy ich rozdzielić.

Osoby w wieku 12 lat mogą już robić kurs młodego ratownika. A po nim uczestniczyć chociażby w wydarzeniach promujących zdrowie i bezpieczeństwo.

– Dzięki Zespołowi Szkół w Policach mamy nieodpłatny dostęp do basenu i raz w tygodniu te dzieci uczą się pływać – mówi Agnieszka Skrzypska. – Są na różnych etapach zaawansowania w pływaniu. Niektórzy już robią to świetnie, a część jeszcze potrzebuje się podszkolić. Te zajęcia z pływania przeplatamy nauką udzielania pierwszej pomocy organizowaną w naszej bazie. A jak będzie cieplej, to będziemy wypływać na łódkach, na Odrę, żeby zobaczyli, że to piękne miejsce od strony wody. Liczymy, że im się spodoba i zechcą z nami zostać.

Udział jest bezpłatny. Osoby zainteresowane mogą się skontaktować za pośrednictwem strony na Facebooku (WOPR Police) lub zadzwonić pod jeden z numerów podanych na stronie internetowej polickiego WOPR-u.

Młodsze dzieci oczywiście muszą przyprowadzić rodzice.

– Taką grupę organizujemy po raz pierwszy, mam nadzieję, że się uda – dodaje wiceprezes. – Na razie spotkania są raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.