Majówka w Trzebieży. Zlot pojazdów militarnych

fot. archiwum

Na majowy weekend Trzebież zaprasza miłośników techniki wojskowej. Od 1 do 3 maja w ośrodku Gminnego Centrum Edukacji i Rekreacji będzie się tam odbywało X Spotkanie Pojazdów Militarnych. Atrakcji nie powinno zabraknąć.

Impreza rozpocznie się o godz. 11 w niedzielę, 1 maja. Na godz. 11:45 zaplanowana jest parada pojazdów ulicami Trzebieży. Od godz. 13 zaczną się konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, a na 14:30 wyznaczono poczęstunek – kuchnia zaserwuje darmową grochówkę.

W poniedziałek delegacja uczestników pojedzie do Mścięcina, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem ofiar tamtejszej filii obozu w Stutthofie. W Trzebieży zaś znów będą konkursy – zaplanowano je w godz. 11:00-15:00. Zlot zakończy się we wtorek, 3 maja, o godz. 14:00.

Uwaga: ponieważ na terenie ośrodka, w którym odbywa się impreza, przebywają uchodźcy z napadniętej przez Rosję Ukrainy, podczas spotkania obowiazuje zakaz chodzenia w mundurach armii rosyjskiej lub radzieckiej, eksponowania akcentów tych armii oraz używania petard czy strzelania.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.