Wygrali rzutem karnym. Chemik lepszy od Darłovii

W meczu 28 kolejki IV ligi Chemik Police pokonał na własnym boisku Darłovię Darłowo 1:0.

Na boisku przy ul. Siedleckiej spotkały się drużyny, które w tabeli dzielą dwie pozycje. Pierwszą okazję na zdobycie bramki policzanie mieli w 10 minucie, ale Dąbrowski z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Chwilę później groźnie uderzył napastnik Darłovii – na szczęście piłka przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką.

W 23 minucie policzanie przeprowadzili szybki atak, po którym Białek został sfauliowany w polu karnym. Podyktowaną przez sędziego „jedenastkę” na gola zamienił Jędraszak.

W pierwszej połowie żółto-zieloni mieli jeszcze kilka szans na gola, ale ich nie wykorzystali. Podobnie było po przerwie. Goście najlepszą okazję zmarnowali w 85 minucie – zawodnik z Darłowa nie trafił do pustej bramki.

Następny mecz policzanie rozegrają już w najbliższy wtorek (3 maja). Ich przeciwnikiem na wyjeździe będzie Flota Świnoujście.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Andrzejewski, Stachnik, Bieniek, Jędraszak (72’ Michałeczko), Dąbrowski, Szala (46’ Data), Ponce Garcia, Białek (72’ Drumlak)

1:0 – 24 min Emil Jędraszak