Maraton i zmiany w komunikacji

nogi biegaczy

Dziś (niedziela, 26 sierpnia) odbywa się PKO Półmaraton Szczeciński. Skutek uboczny to utrudnienia w ruchu i zmiany na niektórych liniach autobusowych. Po godz. 14:00 wszystko powinno wrócić do normy.

Autobusy linii 87 od pierwszego kursu do czasu zakończenia biegu przez ulice Felczaka, Wąską, Wielkopolską, Unisławy będą kursowały w obu kierunkach od przystanku „Kołłątaja”: al. Wyzwolenia do Pl. Rodła dalej ul. Piłsudskiego do Pl. Szarych Szeregów i dalej swoją trasą z pominięciem przystanków „Wąska Floating Arena”, „Św. Jana Pawła II”

Autobusy linii 67 od pierwszego kursu do godz. 14:00 będą kursowały w obu kierunkach z pominięciem ul. Piotra Skargi od przystanku Traugutta pojadą ul. Zaleskiego – Słowackiego – Wyzwolenia i dalej swoją trasą z pominięciem przystanków: „Piotra Skargi”, „Jasne Błonia”, „Lodogryf”. Na trasie objazdu zostaną uruchomione dodatkowe przystanki : „ Teatr Letni” i „Słowackiego”.

Na czas biegu przez ulice Malczewskiego i Matejki zmianie ulegnie kursowanie linii 68, 101, 107, 58 i 59

 • Autobusy linii 68, 101, 107 jadąc od Pl. Rodła kursować będą z pominięciem ul. Malczewskiego i Matejki od al. Wyzwolenia ulicami: Ofiar Oświęcimia – Staszica – Emilii Plater – Sczanieckiej i dalej po swojej trasie z pominięciem przystanków : „Malczewskiego” i „Matejki”. Na trasie objazdu zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek : „ Rayskiego”, wspólny z liniami B, 522, 523, 525, 530, 532 jadącymi w kierunku Kołłątaja.
 • Autobusy linii 58 i 59 jadąc od strony Pl. Rodła kursować będą z pominięciem ul. Matejki (od ul. Piłsudskiego do Malczewskiego) ulicami: Matejki – Małopolską (lub Mazowiecką)– Wyzwolenia – Ofiar Oświęcimia – Staszica – Emilii Plater – Sczanieckiej i dalej po swojej trasie z pominięciem przystanków : „Malczewskiego” i „Matejki”. Na trasie objazdu zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek : „ Rayskiego”, wspólny z liniami B, 522, 523, 525, 530, 532 jadącymi w kierunku Kołłątaja.
  – Na czas biegu przez ulice Mickiewicza i Żołnierską zmianie ulegnie kursowanie linii 53, 60, 74, 75, 80 i 105
 • Autobusy linii 75 będą kursowały w obu kierunkach z pominięciem ul. Wernyhory od ul. Klonowica – Żołnierską – Szeroką – Sosabowskiego – Łukasińskiego – Reduty Ordona( w kierunku Krzekowa przez ul. Czorsztyńską) i dalej po swojej trasie z pominięciem przystanków: „Klonowica Zajezdnia”, „Wernyhory”.
 • Autobusy linii 53 będą kursowały w obu kierunkach z pominięciem ul. Wernyhory od ul. Klonowica – Żołnierską – Szeroką – Sosabowskiego – Łukasińskiego – Grota-Roweckiego (w kierunku Stoczni Szczecińskiej przez ul. Czorsztyńską) z pominięciem przystanków: „Klonowica Zajezdnia”, „Wernyhory”.
 • Autobusy linii 60 będą kursowały z pominięciem ul. Wernyhory od ul. Klonowica – Żołnierską z pominięciem przystanków: „Klonowica Zajezdnia”, „Żołnierska”, „Krzekowo” i dalej swoją trasą.
 • Autobusy linii 74 – będą kursowały w obu kierunkach z pominięciem ul. Wernyhory od ulicy Łukasińskiego pojadą Sosabowskiego – Szeroką – Żołnierską do pętli autobusowej „Krzekowo” z pominięciem przystanków: „Klonowica Zajezdnia”, „Wernyhory”, „Kleeberga”, „Reduty Ordona”.
 • Autobusy linii 80 – będą kursowały w obu kierunkach z pominięciem ul. Wernyhory od ulicy Łukasińskiego pojadą Sosabowskiego – Szeroką – Żołnierską – Klonowica z pominięciem przystanków: „Kleeberga”, „Reduty Ordona”, „Wernyhory”, „Klonowica Zajezdnia”
 • Autobusy linii 105 będą kursowały skróconą trasą do pętli Krzekowo z pominięciem przystanków „Klonowica Zajezdnia”, „Wernyhory”, „Żołnierska”.

Na trasie objazdu będzie uruchomiony dodatkowy przystanek „Klonowica Zajezdnia” – usytuowany przy wyjeździe z zajezdni autobusowej SPA Klonowica.

Na trasach objazdu obowiązywać będą istniejące przystanki, a autobusy linii 53, 60, 74, 80, 105 będą przejeżdżać przez pętlę Krzekowo.

Zamknięcie i otwarcie dla ruchu samochodowego ulic w trakcie biegu będzie odbywało się dynamicznie, a wszelkie zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej będą odbywać się na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM.

Przewidywane okresy przebiegania zawodników przez poszczególne skrzyżowania:

 • Rayskiego/Wyzwolenia/Malczewskiego – 9.05 – 9.16 (w stronę Wałów Chrobrego)
 • Malczewskiego/Matejki 9.05 – 9.25 (w stronę Wałów Chrobrego)
 • Malczewskiego/Parkowa 9.15 – 9.50 (powrót z stronę Wałów Chrobrego)
 • Malczewskiego/Matejki 9.20 – 9.55 (powrót z stronę Wałów Chrobrego)
 • Rayskiego/Wyzwolenia/Malczewskiego – 9.15 – 9.56 (powrót z stronę Wałów Chrobrego)
 • Kr. Korony Polskiej/Wojska Polskiego/Kr. Korony Polskiej – 9.30 – 10. 20
 • Wawrzyniaka/ w Mickiewicza w prawo – 9.30 – 10.25
 • Waryńskiego/Traugutta/Przerwy Tetmajera
 • Krzekowo (wyjazd z pętli) 9.45 – 11.10
 • Mickiewicza/Poniatowskiego/Traugutta – 10.00 – 11.38
 • Wawrzyniaka/Bohaterów Warszawy/ Mickiewicza 10.00 – 11.50
 • Mickiewicza/Wojska Polskiego/Niedziałkowskiego – 10.00 – 11.55

Za ostatnim zawodnikiem będzie jechał bus i trasa będzie sukcesywnie otwierana.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.