Marcin Lewandowski wciąż będzie biegał z polickimi Azotami

Marcin Lewandowski, brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na dystansie 1500 m, który uzyskał kwalifikację do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, ma dalsze wsparcie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA. Podpisana teraz umowa przedłuża (trwającą od 2018 roku) współpracę spółki z polickim lekkoatletą o kolejny rok.

Za nami trzy lata pełne emocji i radości ze zdobytych medali. Jesteśmy dumni, że markę Grupa Azoty reprezentują sportowcy pełni determinacji, którzy nie osiadając na laurach wyznaczają sobie kolejne, ambitne cele. Grupa Azoty Police jest spółką odpowiedzialną społecznie, dlatego wspieramy przede wszystkim lokalnych sportowców, kluby i wydarzenia. Cieszę się, że podpisaliśmy dzisiaj umowę z panem Marcinem Lewandowskim, która zapewnia jemu niezbędną stabilizację w sezonie olimpijskim i motywuje poprzez swoje zapisy do osiągania kolejnych sukcesów – podkreślił prezes spółki dr Wojciech Wardacki.

Marcin Lewandowski to wielokrotny halowy mistrz Europy, a także brązowy medalista Mistrzostw Świata w Dosze. Zawodnik obecnie przygotowuje się do startu w Igrzyskach Olimpijskich, które mają się rozpocząć 30 lipca w Tokio. Lekkoatleta zdobył kwalifikacje olimpijskie do startu w biegach na dwóch dystansach: 800 m i 1500 m.

Przede mną walka o najważniejsze trofeum w karierze każdego sportowca – medal olimpijski i tylko tego brakuje w mojej kolekcji. Mimo że Igrzyska z uwagi na trwająca na świecie pandemię zostały przesunięte o rok, to motywacji do startu mi nie brakuje. Przede mną intensywny czas przygotowań. Dzięki umowie z Grupą Azoty Police nie muszę martwić się o finanse i całą energię mogę skierować na treningi – zaznaczył Marcin Lewandowski.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą czwartymi w karierze zawodnika. W 2016 roku podczas walki o medal olimpijski w Rio de Janeiro Marcin Lewandowski zajął szóste miejsce. Kilka dni temu Lewandowski był blisko halowego rekordu Polski na dystansie 3 km, a już 6 lutego ma zaplanowany kolejny start na dystansie 1500 m w Metz.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.