Marszałek Senatu wpisał się do księgi kondolencyjnej poświęconej pamięci Aleksandra Doby

Do księgi kondolencyjnej poświęconej pamięci Aleksandra Doby wystawionej w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach wpisują się mieszkańcy Polic, przyjaciele wielkiego podróżnika, przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządowcy… W piątek (5 marca) wpisał się także Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

Marszałek wspomniał swoje spotkania z Aleksandrem Dobą. Mówił, że słynny kajakarz był gościem honorowym najważniejszego polskiego zjazdu polskich kardio-torakochirurgów i swoją osobą przekonywał także tych specjalistów, że nie istnieją rzeczy niemożliwe.

– Udowadniał to całym swoim życiem, wszystkimi dokonaniami – powiedział prof. Tomasz Grodzki. – Będzie nam go bardzo brakować, ale jego myśli, jego przykład będziemy pamiętać przez pokolenia.

W księdze kondolencyjnej marszałek Senatu napisał: „Z ogromnym żalem żegnam Pana Aleksandra Dobę, niestrudzonego podróżnika, który pokonał samotnie Atlantyk w kajaku. Był wspaniałym ambasadorem Polski, Pomorza Zachodniego i Polic. Udowodnił, że jeśli tylko ma się dość woli, wiedzy i determinacji, nie ma rzeczy niemożliwych.”

Złożył też wyrazy najgłębszego współczucia rodzinie i bliskim podróżnika.

Aleksander Doba zmarł 22 lutego po zdobyciu Kilimandżaro – najwyższego szczytu w Afryce. Pogrzeb odbędzie się 10 marca w Policach.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.