Maseczki już nieobowiązkowe. Od 28 marca

grafika: Ministerstwo Zdrowia

Od poniedziałku, 28 marca, nie ma już obowiązku noszenia maseczek – z nielicznymi wyjątkami. Nie będzie też kwarantanny, ale ci, którzy już ją zaczęli, muszą ją kontynuować. W komunikacji miejskiej znów kupimy bilet u kierowcy czy motorniczego.

Zgodnie z wydanym 25 marca rozporządzeniem Rady Ministrów od 28 marca znosi się obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Nie dotyczy to jednak budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza, oraz aptek. Tu obowiązek używania maseczek pozostaje do 30 kwietnia.

Również od 28 marca nie ma już obowiązkowej kwarantanny ani izolacji. Jednak osoby, które w dniu wejścia w życie rozporządzenia (28 marca) są już w ich trakcie, muszą dokończyć kwarantannę czy izolację na dotychczasowych zasadach.

W rozporządzeniu znalazł się też zapis stanowiący, że do 30 kwietnia 2022 r. wstrzymuje się kolejowe przewozy pasażerskie przez granicę Polski i Białorusi.

Efekty zmian przepisów zobaczymy też w szczecińskich tramwajach i autobusach. Nie będzie już „zakazanych stref” przy kabinach kierowców i motorniczych, za to znów będzie można u nich kupić bilet (w określonych przypadkach).

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.