Matury od 8 czerwca. Szkoły zamknięte do 24 maja

Do 24 maja mają pozostać zamknięte szkoły. Ale już na 8 czerwca zaplanowano rozpoczęcie matur. Od 16 czerwca do egzaminów mają przystępować 8-klasiści.

– Niestety, obecne warunki epidemiologiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli, żłobków – poinformował w piątek (24 kwietnia) Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej. – Zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek, i te ograniczenia przesuwamy na znacznie dłuższy termin, do 24 maja.

Minister zapowiedział też, że planowane jest przeprowadzenie egzaminów: maturalnych, 8-klasisty i zawodowe.

– Uznaliśmy, że będziemy się starali przeprowadzić te egzaminy – powiedział minister. – Wyznaczyliśmy daty dosyć odległe i dosyć bezpieczne. Ale ostateczną decyzję będziemy podejmowali wraz z Ministrem Zdrowia, w zależności od tego, jak będzie się rozwijała sytuacja epidemiczna.

Najpierw miałyby ruszyć egzaminy maturalne.

– Rozpoczną się one 8 czerwca od języka polskiego i w kolejnych dniach z następnych przedmiotów, aż do końcówki czerwca – zapowiada minister. -Będą tylko matury pisemne.

Od 16 do 18 czerwca przewidywane jest przeprowadzenie egzaminów dla 8-klasistów. A od 22 czerwca – egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. W połowie sierpnia ruszyłyby egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.

Fot. KPRM

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.