Mieszkania, zdrowie, zieleń. Lewica walczy o powiat i sejmik

Lewica nie wystawi kandydatów w wyborach do polickiej rady miejskiej. Powalczy tylko o mandaty w powiecie i w sejmiku województwa i wystawi swojego kandydata na burmistrza Nowego Warpna.

W sobotę (9 marca) Lewica na staromiejskim rynku przedstawiła policzanom swoich kandydatów. I — skrótowo — swój program.

Demokratyczny samorząd to dla nas kluczowa wartość — mówi Patryk Wernio, „dwójka” na liście kandydatów Lewicy w wyborach do Rady Powiatu Polickiego w okręgu polickim. – Nasze cele są niezmienne. Mieszkanie ma być prawem, nie towarem. Opieka zdrowotna musi być dostępna dla każdego. Zieleń powinna być w każdym mieście, koniec z betonozą.

Lewica w wyborach do rady powiatu wystawia troje kandydatów w okręgu nr 1 (Kołbaskowo), siedmioro w okręgu nr 2 (Dobra — Nowe Warpno) i dziesięcioro w okręgu nr 3 (Police). W Kołbaskowie listę otwiera Monika Bednarska, w Dobrej i Nowym Warpnie — Teresa Szymańska, a „jedynką” w Policach jest Włodzimierz Wiśniewski. Kandydat Lewicy na burmistrza Nowego Warpna to Marcin Polito.

Piętnastego października zrobiliśmy pierwszy krok w naprawie Polski — powiedział minister nauki Dariusz Wieczorek, który przyjechał do Polic wesprzeć koleżanki i kolegów ze swojego ugrupowania w kampanii przed wyborami samorządowymi. – Ale nie dokończymy tego bez samorządów. Dlatego zależy nam, żeby Lewica i cała „koalicja 15 października” była mocno reprezentowana w samorządach. Zwłaszcza w sejmikach, po to, żeby była możliwość zawiązywania w nich większościowych koalicji.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.