Milion od Azotów na walkę z epidemią. 350 tysięcy z Polic

W najbliższym czasie spółki Grupy Azoty przeznaczą łącznie milion złotych na walkę z epidemią COVID-19. Swój udział będą w tym miały również polickie spółki GA.

Darowizny w formie pieniężnej lub rzeczowej będą przekazywane (w porozumieniu z Ministerstwem Aktywów Państwowych i Ministerstwem Zdrowia) instytucjom i jednostkom działającym w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19. Mają je dostać szpitale, przychodnie i służby uczestniczące w zwalczaniu epidemii.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA przeznaczy na darowizny 250 tys. zł. Kolejne 100 tys. zł to wkład Grupy Azoty Polyolefins SA.

Po 200 tys. zł przekażą: Grupa Azoty SA, GA Zakłady Azotowe Puławy SA oraz GA Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Z kolei spółki Polskiego Konsorcjum Chemicznego Sp. z o.o. (GA PKCh Sp. z o.o., GA AUTOMATYKA Sp. z o.o., GA JRCh Sp. z o.o. oraz GA PROREM Sp. z o.o.) udzielą darowizn o łącznej wartości 50 tys. zł.

– Pandemia jest dla nas wszystkich czasem pełnej mobilizacji, w którym szczególnego znaczenia nabierają szybkie decyzje, podejmowane w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo – mówi Mariusz Grab, p.o. prezesa Grupy Azoty. – Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i, tak jak dotychczas, chcemy być wsparciem dla lokalnych społeczności. Mam nadzieję, że darowizny, które w najbliższym czasie będą systematycznie przekazywane przez nasze spółki, okażą się pomocne w walce z epidemią

W marcu i kwietniu 2020 roku kluczowe spółki z Grupy Azoty podjęły już decyzje o przekazaniu łącznie 3 mln 200 tys. zł na walkę z koronawirusem. Aktualnie Azoty budują też szpital tymczasowy w Krakowie dla chorych zmagających się z COVID-19.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.