Może być przerwa w remoncie ul. Przęsocińskiej. Ale przywrócą normalny ruch

Remont tzw. drogi leśnej w Policach, między Mścięcinem a Przęsocinem, może się przedłużyć. Zapowiada się przerwa w pracach. Ale przez czas przestoju ruch na tym odcinku ma się odbywać normalnie, w obu kierunkach.

Firma remontująca drogę miała przestój z powodu konieczności (niespodziewanej) wykonania prac geologicznych. Straciła przez to kilka tygodni. Mimo to była nadzieja, że remont uda się dokończyć w terminie.

Dzisiaj są już poważne wątpliwości. Sygnalizuje je sam wykonawca.

Mamy już informację od wykonawcy, że jednak nie dadzą rady – przyznaje starosta Andrzej Bednarek.Żeby nie rozpocząć tego trzeciego, ostatniego elementu, i nie zostawić go na zimę, najprawdopodobniej – jeżeli prawnicy potwierdzą okoliczności, które wskazuje wykonawca, w szczególności te badania geologiczne, jako obiektywną przeszkodę wymuszającą zatrzymanie realizacji inwestycji – to ten trzeci odcinek, czyli ostatni (łączący z wiaduktem), w całości przesuniemy na początek przyszłego roku, jak zima pozwoli. Na czas przestoju przywrócimy całkowity ruch, wraz z wymalowaniem tymczasowym linii, żeby na ten okres zimowy były dwa odcinki zrobione, a ten trzeci zostanie nieruszony, no ale dzięki temu bezpieczny.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.