Można korzystać z miasteczka ruchu drogowego. W polickim ośrodku

Do swojego miasteczka ruchu drogowego zaprasza Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach. Można przyjść z dzieckiem, które przygotowuje się do egzaminu na kartę rowerową lub po prostu chce poznać zasady ruchu drogowego. Tutaj spotka niemal wszystko to, na co trzeba uważać podczas poruszania się po zwykłych drogach: przejazd przez tory, sygnalizację świetlną, znaki zakazów, nakazów, drogi jednokierunkowe, dwukierunkowe, ronda, przejścia dla pieszych…

– Cały czas mogą z tego korzystać mieszkańcy Polic i nie tylko, jeśli tylko chcą ćwiczyć z dziećmi – mówi Ryszard Budzisz, dyrektor SOSW nr 1 w Policach. – Wejście jest przez główną bramę, od strony ul. Kresowej. Obiekt jest oczywiście pod nadzorem, mamy ochronę całodobową.

I uwaga – miasteczko jest oświetlone. Można więc z niego korzystać także późnym popołudniem czy wieczorem, przez cały rok – pod warunkiem, że pogoda pozwala.

Dyrektor zachęca do korzystania także grupy zorganizowane, np. ze szkół. Zapewnia, że jeśli będzie taka wola, to udostępni miasteczko.

Możliwe, że już niedługo będzie można tutaj także zdawać egzamin na kartę rowerową.

– Chcemy, żeby nasi nauczyciele, którzy będą się zajmowali miasteczkiem ruchu drogowego, zostali przeszkoleni, i aby można było zdać tutaj egzamin na kartę rowerową – zapowiada dyrektor. – Myślę, że przygotujemy się do tego jeszcze w tym roku, o ile pandemia nam pozwoli.

Miasteczko powstało już w ubiegłym roku. Kosztowało ponad 870 tysięcy złotych. Powiat policki ze swojego budżetu wyłożył prawie 700 tysięcy. Na brakującą część pozyskał sponsorów.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.