Szkoły startują po wakacjach. Nowe pracownie, stoły do tenisa, wygłuszone pomieszczenia…

Tak wita uczniów po wakacjach SP nr 1 w Policach.

W środę (1 września) zaczyna się nowy rok szkolny. Niektórzy policcy uczniowie rozpoczną go w odmienionych placówkach. W dwóch są nowe pracownie przedmiotowe, w jednej postawiono stoły do tenisa, i to na odpowiednio przygotowanym podłożu. W kilku będzie po prostu ciszej, bo zainwestowano w wygłuszanie kolejnych pomieszczeń…

W tym roku gmina zainwestowała w remonty szkół około 1,3 miliona złotych.

Najwięcej kosztowała modernizacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Piaskowej – tutaj 500 tysięcy złotych wydano na wygłuszenie 17 sal lekcyjnych, wymianę oświetlenia i drzwi, malowanie oraz organizację pracowni fizycznej i chemicznej. W tej samej szkole, ale w jej placówce przy ul. Tanowskiej, za 33 tysiące złotych, przygotowano podłoże i zainstalowano stoły do tenisa stołowego, a za 83 tysiące wykonano instalację przeciwpożarową.

Pracownię fizyko-chemiczną zorganizowano także w Szkole Podstawowej nr 3. Kosztowała 180 tysięcy złotych.

W Szkole Podstawowej nr 1 został wygłuszony hol, a w Szkole Podstawowej nr 5 – wyremontowano płot. Szkoła Podstawowa nr 6 ma wyremontowany dach i wymalowaną salę gimnastyczną (remont w tej placówce kosztował 210 tys. złotych).

W Szkole Podstawowej w Trzebieży wyremontowano dach i wygłuszono gabinet pedagoga. W Szkole Podstawowej w Tanowie także odnowiono dach, a dodatkowo wymalowano hol.

Remonty były też w innych gminnych placówkach oświatowych. W Żłobku Miejskim odnowiono ciągi komunikacyjne, a w Przedszkolu Publicznym nr 11 wyremonowano dach.

Do polickich placówek oświatowych w tym roku szkolnym będzie uczęszczało nieco więcej osób. Do gminnych przedszkoli zapisano 1535 dzieci (w poprzednim roku było 1528). Do szkół podstawowych – 2885 uczniów (było 2815), z czego 374 do pierwszych klas (było 340) .


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.